poniedziałek, 4 maja 2020

BIBLIOTEKA POLECA


CO TO JEST KOSMOS?

 

 NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻKI O WSZECHŚWIECIE.

 

Książki o kosmosie to jedne z piękniejszych książek, jakie można znaleźć w bibliotece.
Dlatego przedstawiam Wam najnowsze kosmiczne książkowe odkrycia. Mam nadzieję, że zapragniecie je przeczytać.

„Planetarium” -  Chris Wormell, Raman Prinja.


Naszą książkową podróż w kosmos zaczynamy z wysokiego C. „Planetarium” to absolutna nowość. To efektowny album wielkiego formatu, w którym zmieścił się (prawie) cały wszechświat. Witajcie w Muzeum Kosmosu! Znajdziecie tu kolekcję niezwykłych obiektów, od niewielkich meteorytów po gigantyczne galaktyki. Obejrzycie planety, komety i księżyce, zobaczycie, jak z mgławic rodzą się gwiazdy, dowiecie się, czym są czarne dziury, poznacie początki wszechświata.
Zajrzyjcie do PLANETARIUM, by odkryć kosmos i jego tajemnice


„Tu jesteśmy” - Aleksandra i Daniel Mizielińscy.


Przebojowa książka edukacyjna, która zmieni was w kosmicznych odkrywców. Dowiecie się z niej, jak wielkim wyzwaniem jest badanie kosmosu, i jak niesamowite są pomysły naukowców, którzy próbują wydrzeć mu jego tajemnice. Przeczytacie o gwiadach, planetach, międzynarodowej stacji kosmicznej i wyprawie na Marsa, teleskopach, sondach i rakietach. O niezwykłych misjach, eksperymentach i wizjach, które mają jeden cel: odkrywanie, tajemniczego świata, w którym nasza planeta jest maleńką kropką.




„Tutaj jesteśmy. Wskazówki dla mieszkańca planety Ziemia” - Oliver Jeffers.


Z niezwykłą trafnością i subtelnym poczuciem humoru Oliver Jeffers stworzył krótki przewodnik po naszej planecie. Rysował go z myślą o swoim synu, jednak zawarte w nim myśli są na tyle uniwersalne, że bez problemu przemówią do dzieci i ich rodziców na całym świecie.
Jeffers, opisuje właściwości fizyczne samej planety (pagórkowata, płaska, mokra), oferuje spojrzenie na nią z dystansu (jest naprawdę wielka) oraz opisuje życie wewnętrzne jej mieszkańców (w końcu pod pewnymi względami wszyscy jesteśmy tacy sami).
Autor chce przekazać uniwersalny system wartości, u którego podstaw
stoją uprzejmość i tolerancja.
Tutaj jesteśmy to tytuł, który powinien zagościć w domu każdej współczesnej rodziny.


„Kosmiczna sonda uliczna” - Joanna Rusinek.


 „Kosmiczna sonda uliczna” Joanny Rusinek to krótki zbiór pytań-rymowanek, które Badacze Kosmosu od dawna chcieli zadać mieszkańcom i bywalcom Przestrzeni Międzyplanetarnej. A ponieważ pytania te nie zawsze są tak bardzo poważne, to w ustach dzieci brzmią niczym najbardziej naukowe zagadnienia.
Czy księżyc jest zawsze otwarty na odwiedziny kosmonauty? To prawda czy też bajka, że po mgławicach hasa Łajka? Halo, planety? Czy się nudzicie, kiedy krążycie po orbicie? W sondzie biorą udział m.in. konstelacje, czarna dziura, orbita czy też droga mleczna. Dzięki temu dzieciaki poprzez zabawę uczą się nowych rzeczy, praktycznie nie zdając sobie z tego sprawy.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz